آرایش مناسب شب یلدا چگونه است؟

آرایش مناسب شب یلدا چگونه است؟

در شب یلدا چگونه آرایش کنیم تا زیباتر به نظر برسیم؟

آرایش مناسب شب یلدا چگونه است؟

در آرایش شب یلدا از چه تناژ رنگی استفاده کنیم؟

همان طور که می دانید شب یلدا یکی از شب های تاریخی و یکی از رسومات زیبا و ماندگار است که از ایران کهن تا به امروز برای ما به یادگار مانده است. شما به عنوان یک خانم باید رمز و راز های آرایشی برای این شب ویژه را بلد باشید تا بتوانید چهره ای زیبا و متناسب برای خود میکاپ کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا یک آرایش شیک و زیبا را برای شب یلدا به شما آموزش دهیم.

آرایش یلدا

آرایش مناسب شب یلدا چگونه است؟

آرایش مناسب شب یلدا آرایشی است که بتواند هارمونی و هماهنگی خوبی با تناژ رنگی این شب داشته باشد. برای آرایش شب یلدا ابتدا با استفاده از یک مایع مخصوص شستشوی صورت، صورت خود را به خوبی بشویید. سپس با استفاده از یک مرطوب کننده ی صورت، پوست صورت خود را تغذیه کنید. اجازه دهید مرطوب کننده روی صورت شما خشک شود. حال نوبت آن است که ابتدا به سراغ آرایش ابرو ها و چشم های خود بروید. همان طور که می دانید هنگام میکاپ چشم و ابرو ممکن است روی پوست صورت کثیف کاری به وجود بیاید. بنابراین بهتر است ابتدا میکاپ چشم و ابروی خود را انجام دهید و سپس به سراغ میکاپ پوست صورت بروید. برای آرایش چشم ابتدا رنگ رژ لب خود را مشخص کنید. بهترین رنگ برای رژ لب در شب یلدای رنگ هایی مانند قرمز، آجری، شرابی، بنفش تیره، زرشکی و رنگ های دارای تناژ قرمز هستند. زیرا همان طور که می دانید رنگ اصلی شب یلدا رنگ قرمز است. اگر رژ لب شما رنگی با پایه های قرمز است بهتر است آرایش چشم شما ساده باشد. به طور کلی لازم است بدانید هنگام میکاپ صورت دقت کنید که اگر رژ لب شما پر رنگ و تیره یا جیغ است بهتر است آرایش چشم ساده باشد تا توجه بیننده به یک نقطه معطوف شود. اگر رژ لب شما کم رنگ و روشن آرایش مناسب شب یلدا متناسب با رنگ پوستی که دارید از رژ لب های دارای تناژ قرمز استفاده کنید.

میکاپ شب یلدا

حال برای میکاپ چشم های خود می توانید از رنگ های کمرنگ مانند صورتی مات خیلی کم رنگ استفاده کنید. پشت پلک خود را با یک رنگ صورتی کم رنگ و مات اندکی سایه بزنید. سپس با استفاده از یک خط چشم مات، یک خط چشم بلند و نازک پشت پلک خود بکشید. البته مدل خط چشم شما می تواند بسته به فرم چشم شما متفاوت باشد. توجه کنید خط چشم شما زیاد پهن نشود. به طور کلی امروزه میکاپ های لایت و کم ترند و زیبا تر هستند. سپس زیر ابروی خود را با استفاده از یک سایه سفید و یا کرم کم رنگ سایه بزنید. توجه کنید سایه را محو کنید که زیبا تر دیده شود. حال می توانید با استفاده از فر مژه، مژه های خود را فر کرده و سپس ریمل بزنید.

حال برای آرایش مناسب شب یلدا آرایش ابرو های خود را نیز مانند همیشه انجام دهید. نکته ای که شایان ذکر است این است که برای آرایش ابرو ها بهتر است ابتدا داخل ابرو ها را با استفاده از یک سایه هم رنگ، سایه بزنید. سپس با استفاده از یک ریمل ابرو، ابروهای خود را فرم و حالت دهید. حال می توانید میکاپ صورت خود را انجام دهید ابتدا با استفاده از یک دستمال مرطوب صورت خود را به خوبی تمیز کنید. حال با استفاده از یک کرم پودر سبک می توانید صورت خود را صاف و یکدست کنید. البته می توانید از پودر فیکس و یا پنکک هم استفاده کنید تا آرایش شما دوام بیشتری داشته باشد. سپس با استفاده از یک براش مخصوص کمی رژ گونه هلویی کم رنگ روی گونه های خود بزنید.

در مرحله ی آخر آرایش مناسب شب یلدا ابتدا با استفاده  از یک مداد هم رنگ با رژ لب خود، خطوط لب ها را خط بکشید. توجه کنید که خطوط صاف و یکدست باشند. حال می توانید درون خطوط را با استفاده از رژ لب مورد نظر پر کنید.

آرایش ویژه شب یلدا

بهترین تناژ رنگی برای آرایش مناسب شب یلدا چه رنگی است؟

همان طور که می دانید، ویژه ترین و برجسته ترین رنگ برای شب یلدا، رنگ قرمز می باشد. در این شب میوه ها و دسر ها به رنگ قرمز هستند که جلوه ای زیبا به سفره ی شب یلدا می بخشند. شما هم برای آرایش مناسب شب یلدا می توانید از تناژ رنگ قرمز استفاده کنید. یک رژ لب که زمینه های قرمز دارد می تواند موجب شود زیبایی شما دو چندان شود. همچنین رنگ سبز نیز یکی دیگر از رنگ هایی است که در شب یلدا مورد توجه قرار می گیرد. شما می توانید برای میکاپ چشم مانند سایه ی چشم و یا خط چشم خود از این رنگ استفاده کنید. این رنگ جلوه ای درخشان و زیبا به چشم های شما می دهد.

آرایش ویژه شب یلدا

آرایش مناسب شب یلدا با چه لباسی ست می شود؟

حال شاید بعد از آرایش کردن سوال شما این باشد که بعد از انجام آرایش مناسب شب یلدا این آرایش را با چه لباسی ست کنیم؟ لازم است بدانید تناژ رنگ میکاپ شما باید حتما با رنگ لباس شما هارمونی و هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال اگر میکاپ صورت شما دارای تناژ رنگی قرمز است باید بدانید که دور لباس های صورتی، بنفش، آبی و طلایی را باید خط بکشید. در این حالت بهترین رنگ هایی که می توانید برای لباس شب یلدای خود انتخاب نمایید، رنگ های زیر هستند:

  • رنگ زرد
  • رنگ سبز تیره
  • انواع رنگ دسته ی قرمز و زرشکی
  • رنگ مشکی
  • و هر ترکیبی از این رنگ ها

بهتر است لباسی را بپوشید که علاوه داشتن هارمونی با میکاپ شما، با اندام و فرم بدن شما نیز هماهنگ باشد. به عنوان مثال شما می توانید یک شومیز قرمز و یا زرشکی را با یک دامن پشمی مشکی یا سبز به خوبی ست کنید. همچنین می توانید یک بافت قرمز یا زرشکی را با یک شلوار پشمی مشکی که خط هایی زرد دارد به خوبی ست کنید. امیداوریم از خواندن این مطلب نکات مفیدی را آموخته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *