چگونه ریمل ابرو بزنیم؟

چگونه ریمل ابرو بزنیم؟

آرایش ابرو به عنوان مهم ترین اجزای میکاپ شناخته می شود. در واقع ابروها در فرم گیری و حالت چهره بسیار مهم هستند. بنابراین بیشتر افراد به آرایش و زیبایی ابرو توجه ویژه می کنند و درصدد فرم دهی مطلوب ابرو می باشند. ریمل زدن ابرو از عناصر مهم آرایشی است. برای استفاده از ریمل ابرو باید نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید.

اهمیت ریمل ابرو

ریمل ابرو و سایر میکاپ های مربوط به صورت و ابرو اهمیت زیادی در چهره فرد دارند. بنابراین برای اجرای هر نوع میکاپی نیاز به اجرای نکات خاصی دارید.

استفاده از ریمل ابرو برای موارد مختلف همچون زیبایی و فرم گیری ابرو، حجیم شدن ابرو، تغییر رنگ ابرو، پایداری حالت ابرو و … مورد توجه قرار می گیرد. ریمل زدن ابرو می تواند حالت رسمی تر به چهره ما بدهد.

فرم گیری طبیعی در استفاده از ریمل ابرو بسیار رایج است. در این روش برای حالت گیری ابرو از حرکات کوتاه به سمت بالا استفاده می شود. فرم گیری ابرو مطابق با حالت ابرو انجام می گیرد.

نکات مهم در ریمل ابرو

توجه داشته باشید که برای ریمل زدن ابرو باید ابتدا ابعاد مورد نظر ابرو را مشخص کنید. برای مشخص کردن ابعاد ابرو و حالت آن از مداد استفاده کنید. توجه داشته باشید که ریمل ابرو می تواند در فرم ایجادی شما حرکت کند و نمی تواند خود به تنهایی فرم خاصی برای ابرو فراهم نماید.

ریمل های ابرو در رنگ های متنوعی تولید می شوند. بنابراین بهتر است رنگ های مناسب با رنگ پوست، مو و رنگ ابرو را انتخاب کنید.

ریمل زدن ابرو را می توان از ناحیه داخلی به سمت قسمت خارجی ابرو شروع کرد. موهای ابرو در حالت طبیعی خود قرار می گیرند.

برای ریمل زدن ابرو می توانید از تکنیک شیشه پاک کن اتومبیل بهره مند شوید. برای شروع باید ریمل زدن را در جهت رشد معکوس ابرو انجام دهید و به سمت گوشه داخلی برسانید. در ادامه ریمل را در جهت همیشگی موها بکشید و به سمت بیرونی ابرو هدایت کنید. این کار را می توانید تا رسیدن به فرم دلخواه ابرو انجام دهید. در حین برس کشیدن بر روی ابرو بسیار مراقب باشید. برس کشیدن ابرو باید به شکل ملایم انجام شود.

اصلاح ابرو

برای ریمل زدن ابرو باید ابروهایی اصلاح شده و مرتب داشته باشید. در این صورت می توانید قاب بندی مناسبی برای ابروهای خود انجام دهید. توجه داشته باشید که ریمل ابرو برای رنگ زدن ابرو به شکل موقت انجام می شود. در واقع از ریمل ابرو برای پر کردن یا قاب بندی ابرو استفاده نمی شود.

مراحل ریمل زدن ابرو

برای شروع ابتدا باید از مارک های مناسبی ریمل ابرو بهره مند شوید. برس های ریمل از نظر اندازه، طول و ضخامت متفاوت هستند. برس هایی با قطر استاندارد گزینه خوبی برای ریمل زدن ابرو می باشند.

بسیاری از مارک های ریمل از کیفیت پایینی برخوردار هستند و مانند چسب ابرو عمل می کنند. ریمل ابروی استاندارد و با کیفیت حالت پایداری طبیعی و نرمال برای ابروهای ایجاد می کند و از چسبندگی ابروها جلوگیری می نماید. چسبندگی ابرو امکان شست و شوی راحت و آسان ابروها را از بین می برد و می تواند باعث به هم ریختگی و ریزش ابرو شود.

در ادامه قاب بندی ابرو را با یک مداد ابرو نرم امتحان کنید. مداد ابرو انتخابی شما باید از پوست صورت تان تیره باشد. همچنین باید رنگ تیره تری نسبت به ریمل داشته باشد.

برای قاب بندی ابرو از خط طبیعی ابرو تبعیت نمایید. برای اینکه بدانیم نقطه شروع ابرو کجاست، از مداد ابرو استفاده می کنیم. مداد ابرو در کنار بینی قرار می گیرد و رأس مداد(منتهی شده به ابرو) به عنوان نقطه شروع ابرو در نظر گرفته می شود. در ادامه قوس لازم به ابرو داده می شود. برای تشخیص قوس ابرو مداد را با زاویه از بینی تا دیواره خارجی عنبیه چشم در نظر می گیریم. در پایان نیز برای تشخیص انتهای ابرو، مداد را از بینی تا قسمت انتهای چشم می گذاریم. محلی که بر روی ابروها قطع می شود به عنوان نقطه انتهایی ابرو تلقی می گردد.

ریمل زدن ابرو با قاب بندی

بعد از کادر بندی درست می توانید ریمل را بردارید و کار را شروع کنید. ابروها را از داخل به بیرون و از پایین به بالا برس بکشید. برای پر کردن نواحی خالی ابرو و قاب باید از مداد ابرو استفاده کنید. مداد ابروها گزینه خوبی برای پر کردن ابروها هستند.

انواع ریمل ابرو

برخی از ریمل های ابرو در حکم شفاف کننده و تثبیت کننده ابروها استفاده می شوند. ریمل های ابروی حاوی ژل برای روزهای کاری طاقت فرسا یا سفر گزینه مناسب هستند. با مصرف ژل می توان موهای ابرو را به شکل ثابت شده حفظ کرد.

ریمل های ابرو دیگر نیز برای پر کردن ابرو مورد استفاده قرار می گیرند. با ریمل های ابروی پر کننده می توان ظاهری زیبا و طبیعی به ابرو داد.

در انتخاب رنگ ایمیل حساسیت به خرج دهید. رنگ ایمیل باید متناسب با پوست انتخاب شود. برای رنگ ایمیل ابرو بهتر است از رنگ های تیره تر از پوست استفاده کنید. البته تیرگی رنگ باید یک درجه تیره تر از پوست باشد.

زمانی که براش ریمل را از محفظه بیرون می کشید، احتمالاً دارای مایع اضافه از ریمل خواهد بود. کشیدن ریمل ابرو با مایع اضافی می تواند چهره و ظاهر ابروهای شما را به شکل گلوله گلوله و نامرتب رنگ آمیزی کند.

ضخیم تر کردن ابرو با ریمل

عده ای از افراد تمایل دارند با ریمل ابرو به ابروهای یک دست، پر و ضخیم برسند. برای این کار بهتر است از سبک خاصی در ریمل زدن ابرو بهره مند شوید. از ریمل ابرو 2 مرتبه استفاده کنید. البته استفاده از ریمل در مرتبه دوم باید با فاصله باشد. این فرصت برای خشک شدن ریمل اول مورد توجه قرار می گیرد و حدود 30 ثانیه تا یک دقیقه نیاز دارد. بعد از گذشت یک دقیقه می توانید ریمل ابرو را برای بار دوم بر ابروهای خود بکشید.

روش اصولی ریمل ابرو

توجه داشته باشید قبل از ریمل زدن ابرو باید کلیه مواد روی ابروها را به خوبی پاکسازی کنید. این موضوع باعث حالت گیری بهتر ابروها و نفوذ بهتر ریمل در ابرو خواهد شد.

به طور کلی شانه زدن با ریمل ابرو به دو شکل خوابیده و قائم انجام می شود. در مدل قائم بهتر است اندازه موهای ابرو کوتاه و استاندارد باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *