چرا باید از لایه بردارها و اسکراب ها برای پوستمون استفاده کنیم؟

چرا باید از لایه بردارها و اسکراب ها برای پوستمون استفاده کنیم؟

لایه برداری پوست از فرآیندهایی مفید برای پوست صورت است. در واقع پوست شما هر چند وقت یک بار نیاز به لایه برداری دارد. لایه برداری پوست به صور مختلف طبیعی و شیمیایی و در نوع سطحی و عمیق انجام می شود. برای انجام لایه برداری عمیق بهتر است با متخصصان پوست مشورت کنید. لایه برداری عمیق با روش های شیمیایی انجام می شود.

لایه برداری پوست با روش های طبیعی همچون میوه ها و سبزیجات بسیار پرطرفدار است و می تواند در دراز مدت بسیار تاثیرگذار و ایده آل باشد. میوه هایی نظیر انار می توانند به عنوان یک اسکراب طبیعی مورد استفاده قرار بگیرند.

دلایل مهم برای لایه برداری پوست

برای انجام لایه برداری پوست دلایل محکم و قانع کننده ای داریم. پوست ما به شکل مداوم در معرض انواع آلودگی قرار دارد. هر ساله لکه های عمیق و نیمه عمیق، جای جوش، آکنه و … بر روی پوست اضافه می شوند. بنابراین نیاز به لایه برداری بیشتر احساس می شود.

                                                                               دلایل مهم برای لایه برداری پوست

با شکل گیری آکنه و جوش بر روی پوست تنفس پوست با اشکال مواجه می شود. زمانی که جوش و آکنه بر روی صورت ترمیم می گردد، به بافت مرده و اضافی روی پوست تبدیل می شود. لایه برداری پوست برای کنار زدن و حذف سلول های مرده پوست اهمیت دارد.

پاکسازی عمیق

در شهرهای بزرگ با توجه به سبک زندگی و قرار گیری در آلاینده ها، اهمیت لایه برداری پوست دو چندان می شود. در واقع لایه برداری پوست می تواند تاثیر زیادی در بالا بردن میزان کلاژن پوست داشته باشد. آلودگی ها تاثیر منفی بر روی کلاژن سازی پوست دارند. بنابراین با حذف بافت های مرده و آلودگی های عمیق می توان میزان کلاژن سازی پوست را بالا برد و پیری را به تعویق انداخت. لایه برداری پوست برای شادابی، زیبایی، طراوت و جوانی پوست مورد توجه قرار می گیرند.

                                                                               پاکسازی پوست به شکل عمیق

اگر چه ما به شکل روزانه پوست را با مواد و محلول های مختلف شست و شو می دهیم اما واقعیت امر این است که بیشتر آلاینده ها در لایه های عمیق پوست نفوذ می کنند. بنابراین برای حذف آلاینده های عمیق نیاز به لایه برداری پوست داریم. با تمیزکاری عمیق می توان لایه برداری و پوست مرده را حذف کرد و انسداد منافذ پوستی را از بین برد.

بسیاری از افراد از تیرگی صورت، محل جوش، آکنه، زخم، وجود لک و … بر روی پوست صورت نارضایتی دارند. لایه برداری پوست می تواند برای از بین بردن لک، محل زخم و … مورد توجه قرار بگیرد.

هدف از لایه برداری و اسکراب

لایه برداری پوست برای پاکسازی پوست صورت از سلول های مرده انجام می شود. با لایه برداری می توان صورت را به تجدید و بازسازی سلول های جدید پوست تحریک کرد. در واقع بعد از لایه برداری، پوست صورت شفاف و زیبا خواهد شد.

لایه برداری پوست منجر به لطیفی و نرمی پوست خواهد شد. بیشترین نرمی پوست بعد از انجام لایه برداری احساس می شود. علت نرمی پوست بعد از لایه برداری نیز کاملاً مشخص است. لایه برداری گردش خون در پوست را افزایش می دهد و همین موضوع باعث نرمی و لطافت پوست خواهد شد.

جذب ترکیبات آرایشی و بهداشتی

زمانی که یک لایه از پوست و سلول های مرده بدون هیچ نقش و کارکردی بر روی پوست وجود دارند، امکان جذب مواد آرایشی و بهداشتی به شکل صحیح و عمیق میسر نمی گردد.

با لایه برداری و بهره مندی از اسکراب ها، محصولات مراقبتی به خوبی جذب می گردند. بافت پوست بعد از انجام لایه برداری به شکل یک دست تر و زیباتر خواهد شد.

انواع لایه برداری

لایه برداری به شکل های گوناگون انجام می شود. در نمونه های مختلف لایه برداری میزان تاثیر و سطح لایه برداری متفاوت خواهد بود.

لایه برداری مکانیکی

لایه برداری مکانیکی همان طور که از نامش پیداست، با حرکت مکانیکی دست و به شکل سایشی انجام می شود. برای انجام لایه برداری پوست به شکل مکانیکی نیاز به دانه های بامبو یا دانه های میوه خواهیم داشت. در لایه برداری مکانیکی، سلول های مرده پوست به شکل سایشی از روی پوست کنار زده می شوند. لایه برداری مکانیکی را نباید به شکل مرتب و منظم بر روی پوست استفاده کرد. لایه برداری مکانیکی می تواند بر روی پوست خشکی شدید، قرمزی، التهاب و … ایجاد کند.

لایه برداری آنزیم

لایه برداری آنزیم برای پوست هایی با ناخالصی بالا یا حساس مورد استفاده قرار می گیرد. لایه برداری پوست با آنزیم به شکل ملایم انجام می گیرد اما شدت بیشتری دارد. لایه برداری های آنزیمی به شکل ماساژی بر روی پوست اعمال نمی شوند. با فعالیت آنزیم ها بر روی پوست می توان امکان از بین بردن سلول های مرده را فراهم آورد.

                                                                               انواع لایه برداری پوست

لایه برداری های آنزیمی را می توان با اسید میوه تجربه کرد. میوه های اسیدی همچون لیمو و انار گزینه خوبی برای فعالیت آنزیم ها می باشند. فعالیت آنزیم ها بر روی پوست به عنوان یک لایه بردار طبیعی پوست معرفی می شود. این نوع لایه برداری پوست به شکل کاملاً قدرتمند و موثر انجام می شود. اسید میوه برای انجام لایه برداری پوست باید به اندازه 20 درصد باشد. برای انجام لایه برداری پوست با اسید میوه بهتر است از متخصص پوست کمک بگیرید.

لایه برداری شیمیایی

دسته دیگر از لایه برداری های پوستی جزء لایه برداری های شیمیایی قلمداد می شوند. لایه بردار شیمیایی پوست به عنوان یکی از روش های موثر و قدرتمند در پاکسازی پوست به حساب می آید. لایه برداری پوست با روش های شیمیایی در کوتاه ترین زمان ممکن تاثیر خود را نشان می دهد. از این رو بیشتر افراد لایه برداری شیمیایی را ترجیح می دهند.

در لایه برداری شیمیایی پوست امکان پاکسازی و لایه برداری عمیق برای پوست فراهم خواهد شد. اهمیت و حساسیت لایه برداری  با روش های شیمیایی بسیار بالاست. بنابراین بهتر است این نوع لایه برداری را در مطب متخصصان پوست و پزشکان تجربه کنید. در لایه برداری شیمیایی معمولاً پوست سوزانده می شود. روش های شیمیایی به عنوان روش های تهاجمی مورد توجه خواهند بود.

لایه برداری گیاهی

لایه برداری های گیاهی نیز به عنوان گزینه ای مناسب برای پاکسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد لایه برداری گیاهی به شکل بطئی و تدریجی است. با اسکراب های طبیعی می توان لایه برداری ملایم را تجربه کرد. اولین نشانه های پاکسازی و تمیزکاری پوست در ظرف 5 روز اول نمایان خواهد شد. برای بهره بردن از لایه بردارهای گیاهی باید زمان زیادی را صرف کنیم. لایه بردار گیاهی به شکل ماساژ بر روی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *