روتین مراقبتی برای داشتن موهایی سالم

روتین-مراقبتی-برای-داشتن-موهای-سالم

روتین مراقبتی برای داشتن موهایی سالم موردی است که حتما باید توسط هر خانم و یا آقای دور اندیشی انجام گردد. داشتن موهای سالم و زیبا یکی از موارد بسیار مهم برای هر فردی است. موهای با طراوت و درخشان که کاملا سالم هستند می توانند تاثیر بسیار زیادی را در زیبایی کلی شما داشته باشند. در این مطلب قصد داریم درباره ی روتین مراقبتی برای داشتن موهایی سالم صحبت کنیم.

 

روتین مراقبتی برای موهای سالم
           روتین مراقبتی برای موهای سالم

 برای روتین مراقبتی برای داشتن موهایی سالم شناخت نوع مو از موارد مهم است

قبل از نحوه ی انتخاب یک روتین حرفه ای و روزانه باید نوع موهای خود را بدانید. قطعا روتین مناسب برای موهای صاف و لخت با روتین موهای فر و مجعد یکسان نخواهد بود. همچنین در صورتی که موهای شما رنگ شده و دچار آسیب باشند، قطعا باید روتین بسیار متفاوتی را در پی بگیرید. بنابراین قبل از انتخاب هر محصول و روتینی به طور کامل موهای خود را مورد بررسی قرار دهید. در صورت شناخت کامل می توانید روتین مراقبتی برای داشتن موهایی سالم را انتخاب نمایید.

به طور مثال برای افرادی که دارای موهای کم پشت با تارهای نازک هستند پیشنهاد می شود که از شامپوهای مخصوصی استفاده نمایند و مکمل هایی را در برنامه غذایی خود مصرف کنند تا موهای پر پشت تری داشته باشند. در حالی که افراد دارای موهای فر و پر حجم باید از سرم ها و محصولات دیگر برای متناسب کردن حجم موی خود استفاده نمایند. شناخت نوع مو و نیاز آن ، این کمک را به شما خواهد کرد تا مراقبت بهتر و دقیق تری را انجام دهید.

روش هایی ساده برای تشخیص جنس مو:

روش اول در تشخیص جنس موها:

 1. به حمام بروید و به خوبی موهای خود را شستشو دهید.
 2. بعد از حمام موهای خود را در یک حوله بپیچید و با فشار آهسته موها را خشک کنید.  از حرکت حوله روی موها یا ماساژ پوست سر خودداری کنید.
 3. بعد از 48 ساعت قسمتی از موها را کنار زده به طوریکه فرق سر دیده شود.
 4. با نوک انگشت بر روی پوست سر بکشید.
 5. اگر نوک انگشت کاملاً چرب و براق شده باشد، در این صورت جنس موها چرب است و اگر هیچ اثری از چربی روی انگشت نباشد و زبری در زیر انگشت حس شود، مو و پوست سر شما خشک است. اگر موها نرمال و طبیعی باشند علاوه بر اینکه روی انگشت اثر زیادی از چربی دیده نمی شود، در هنگام ماساژ پوست سر نیز زبری حس نمی‌کنید. در این حالت جنس موها نرمال و طبیعی هستند.

روش دوم در تشخیص جنس موها:

 1. به حمام بروید و به خوبی موهای خود را شستشو دهید.
 2. بعد از حمام موهای خود را در یک حوله بپیچید و با فشار آهسته موها را خشک کنید. از حرکت حوله روی موها یا ماساژ پوست سر خودداری کنید.
 3. بعد از 48 ساعت قسمتی از موها را کنار زده به طوری‌که فرق سر دیده شود.
 4. قطعه ای کاغذ خشک را به اندازه 2 در 2 سانتی‌متر بریده و در روی پوست سر قرار داده و با نوک انگشت به آن فشار وارد می کنیم.
 5. پس از یک دقیقه کاغذ را برداشته و آن را دقیقا بررسی می نماییم.
 6. اگر در هر دو طرف کاغذ، لکه چربی دیده شود، پوست سر چرب است. اگر هیچ گونه اثری از چربی بر روی کاغذ وجود نداشته باشد، پوست سر خشک است و اگر فقط یک طرف کاغذ چربی را نشان دهد، جنس موها نرمال و طبیعی است.

شستشوی صحیح موها را یاد بگیرید

نحوه ی شستن موها یکی از مهم ترین روتین مراقبتی برای داشتن موهایی سالم می باشد. شستن روزانه موها می تواند باعث آسیب بسیار زیادی گردد. موهای خشک هر سه روز یکبار نیاز به شستن دارند و موهای چرب باید یک روز در میان شسته شوند. اگر عادت کرده اید که هر روز به حمام رفته و با شامپوهای شیمیایی آن را شستشو دهید، آسیب زیادی را به موهای خود وارد خواهید کرد. از بین رفتن چربی مفید مو باعث شکننده شدن آن خواهد شد. حتما تعداد شستشو را به طور متناسب انجام دهید.

چنگ انداختن محکم به موها و شستن بسیار سریع نیز آسیب هایی را به مو وارد می نماید. نحوه ی شستشو باید آرام و به صورت ماساژ انجام گردد. بعد از گذاشتن شامپو بر روی موهای خود به صورت دورانی با نوک انگشتان موهای خود را ماساژ دهید و از انجام بسیار محکم شستشو خودداری نمایید. از شانه کردن موهای خیس نیز باید خودداری نمایید. شانه کردن مو در داخل حمام یکی از اشتباهات بزرگ است که موجب آسیب به ریشه و ساقه مو می گردد. شانه کردن باید بعد از خشک شدن مو انجام گیرد. برای خشک کردن مو نیز بهتر است از هوای طبیعی استفاده نمایید و تا حد ممکن از سشوار استفاده نکنید. این موارد باید در روتین مراقبتی برای داشتن موهایی سالم وجود داشته باشد.

از رنگ و مواد شیمیایی دوری کنید

روتین مراقبتی برای داشتن موهایی سالم توصیه می کند تا در حد ممکن از انواع رنگ و مواد شیمیایی دوری نماییم. در هر بار انجام رنگ و یا دکلره آسیب بسیاری به موهای شما وارد می شود. پودر دکلره باعث می شود تا آب و رطوبت موجود در موهای شما به طور کامل از بین برود. کم آبی و وجو نداشتن رطوبت در مو باعث شکننده شدن آن می گردد.

در سال های اخیر ترند نچرال بودن روی کار آمده است. یعنی مد شده است که بدون ایجاد هیچ تفاوتی چهره اصلی و کاملا طبیعی خود را به نمایش بگذاریم. عوض کردن رنگ مو، انجام آرایش های غلیظ و هر کاری که باعث از بین رفتن حالت طبیعی چهره می شود در واقع از مد افتاده است. بهتر است شما نیز برای طبیعی ماندن قیافه و انجام روتین مراقبتی برای داشتن موهایی سالم از رنگ کردن و یا انجام دکلره خودداری نمایید.

استفاده از سرم ها و روغن آرگان در روتین مراقبتی موهای شما

استفاده از سرم مو در روتین مراقبتی برای داشتن موهایی سالم این کمک را می کند تا موها در برابر آلودگی ها، گرما و انواع خطرات دیگر دارای محافظ باشند. سرم نوعی ماده محافظ و تغذیه کننده است که باعث درخشان تر شدن موها می گردد. انواع سرم های مو سریتا یکی از بهترین انتخاب ها برای روتین مراقبتی برای داشتن موهایی سالم می باشد. سرم برطرف کننده گره مو و یا سرم دو فاز حالت دهنده سریتا از جمله محصولات عالی و کاربردی در روتین مراقبتی برای داشتن موهایی سالم می باشند.

برای خرید سرم گره باز کن سریتا کلیک کنید
   برای خرید سرم گره باز کن سریتا کلیک کنید

سرم موی حاوی روغن آرگان و کراتین فرونیا نیز یکی از موارد بسیار مفید در روتین مراقبتی برای داشتن موهایی سالم می باشد. این محصول دارای روغن آرگان است که به طور کامل موها را تغذیه نموده و سبب شادابی و طراوت مو می گردد. استفاده از این سرم های مراقبتی می تواند کمک زیادی را به زیبایی و طراوت بیشتر موهای شما نماید. در هر روتین مراقبتی برای داشتن موهای سالم باید از سرم ها و روغن های مناسب استفاده گردد تا موها تغذیه شده و دچار آسیب نگردند. با استفاده از این محصولات شما هر گونه آسیب شامل موخوره، خشکی و شکنندگی موهای خود را از بین برده و زیبایی را برای خود به ارمغان خواهید آورد. بهتر است اطلاعات و دانش خود را در این زمینه افزایش داده و از محصولات مناسبی استفاده نمایید.

برای خرید روغن آرگان و کراتین فرونیاکلیک کنید
برای خرید روغن آرگان و کراتین فرونیا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *