دلایل ایجاد جوش در نواحی مختلف بدن چیست؟

دلایل ایجاد جوش

ایجاد جوش در نواحی مختلفی از بدن حاکی از یک مشکل در بدن فرد می باشد. بسیاری از افراد در قسمت های مختلفی از بدن خود جوش می زنند  بدون اینکه علت اصلی ایجاد این جوش ها را بدانند و این جوش ها باعث ناراحتی افراد می شود. ما در ادامه ی این مقاله قصد داریم شما را با دلایل ایجاد جوش در نواحی مختلف بدن آشنا کنیم تا شما زمانی که در هر قسمتی از بدن خود جوش زدید متوجه شوید که علت آن جوش در بدن شما چه چیزی می باشد.

بررسی دلایل جوش زدن در نواحی مختلف بدن :

1-ایجاد جوش در منطقه پیشانی :

افرادی که در قسمت پیشانی خود جوش می زنند به احتمال زیاد سیستم گوارشی آن ها دچار مشکل شده است. در این افراد مصرف غذاهای فست فودی و غذاهای پرچرب زیاد می باشد و به همین دلیل است که بیشتر بر روی پیشانی و بین ابروهایشان جوش می زنند. به این افراد مصرف زیاد چای سبز را توصیه می کنیم.

اگر می خواهید در این قسمت از صورت خود جوش نزنید بهتر است شکر و نمک زیاد را از برنامه ی غذایی خود حذف کنید.

تا می توانید در طول روز آب بنوشید.

شب ها زودتر به رختخوابتان بروید و محصولات آرایشی خود را بررسی کنید و از محصولات برند و با کیفیت استفاده کنید.

2-ایجاد جوش بین ابروها:

جوش بین ابروها

مصرف الکل، خوردن خوراکی های مضر در اواخر شب،حساسیت های غذایی و عدم تحمل لاکتوز از اصلی ترین دلایل جوش زدن در بین ابروها می باشد. علاوه بر این ها بسیاری از افرادی که از وکس برای صورت خود استفاده می کنند ممکن است در بین ابروهای خود جوش بزنند.

بنابراین برای اینکه در این قسمت از صورت خود جوش نزنید بهتر است تا جایی که می توانید از خوردن الکل دوری کنید.

3-قسمت بالای پیشانی:

افرادی که در بالای پیشانی خود جوش می زنند دچار مشکلات مثانه و سیستم گوارشی می باشند و باید برای درمان آن اقدام کنند.

4-گوش ها:

بسیاری از افراد هستند که بر روی گوش های خود جوش می زنند اصلی ترین علت جوش زدن بر روی گوش ها اختلال و مشکل در کلیه ها می باشد بنابراین شما باید تا جایی که می توانید مصرف غذاهای شور را در برنامه غذایی خود حذف کنید و همچنین مصرف قهوه را نیز کاهش دهید.

5-اطراف چشم ها و ابروها:

افرادی که در اطراف چشم ها و ابروهایشان جوش می زنند احتمالا دچار مشکلات کبد می باشند و یک اختلال در کبد آن ها وجود دارد که باید به فکر درمان آن باشند.این افراد باید تا جایی که می توانند مصرف غذاهای پرچرب و فست فودی را از برنامه ی غذایی خود حذف کنند و بیشتر از سبزیجات و میوه استفاده کنند. علاوه بر آن اینگونه افراد باید خوراکی های شیرین را نیز از برنامه غذایی خود حذف کنند تا در این قسمت از صورت خود کمتر جوش بزنند.

6-ایجاد جوش در دوطرف بینی و قسمت بالای لب:

افرادی که در این نواحی از صورت خود جوش می زنند به احتمال زیاد به فشار خون مبتلا هستند. البته گاهی ایجاد جوش بر روی لب ها به دلیل استفاده از برق لب و یا رژلب های غیر استاندارد می باشد بنابراین سعی کنید همیشه از رژلب های استاندارد استفاده کنید تا این جوش ها بر روی لب های شما ایجاد نشود.

7-ایجاد جوش بر روی گونه ها:

جوش روی گونه ها

زمانی که روی گونه های شما جوش می زند باید بدانید که شما دچار مشکلات ریوی، قلبی، معده و طحال هستید. همچنین عدم تعادل هورمون ها باعث ایجاد جوش در این نواحی می شود برای اینکه در این قسمت از صورت خود کمتر جوش بزنید بهتر است که بالش خود را مرتب عوض کنید و روزانه برای تقویت ریه هایتان ورزش کنید همچنین باید از ضدآفتاب استفاده کنید و از قرار دادن گوشی موبایل خود بر روی گونه هایتان خودداری کنید.

8-ایجاد جوش بر روی چانه و فک:

استرس و عدم تعادل هورمون ها از اصلی ترین دلایل بروز جوش بر روی فک و چانه می باشد بنابراین برای اینکه در این قسمت از صورت خود جوش نزنید بهتر است استرس خود را کاهش دهید  و مرتب ورزش انجام دهید همچنین می توانید از چای سبز و چای نعناع استفاده کنید. شکر را نیز در برنامه غذایی خود حذف کنید.

9-بروز جوش در قسمت پایین پیشانی:

اگر شما در پایین پیشانی خود جوش می زنید به این معناست که شما دچار مشکلات قلبی می باشید و حتما باید برای درمان مشکل خود چاره ای بیندیشید.بهتر است از کشیدن سیگار به طور جدی دوری کنید و از میوه و سبزیجات زیادی در برنامه غذایی خود استفاده کنید.

10-بروز جوش در قسمت بالای گونه:

اگر بالای گونه های خود جوش می زنید به این معنا است که سیستم تنفسی و شش های شما دچار مشکل شده است بنابراین اگر جزء افراد سیگاری هستید باید سیگار خود را خیلی سریع ترک کنید و از رفتن به مکان هایی که در آنجا دود زیادی وجود دارد دوری کنید همچنین می توانید با ورزش کردن دستگاه تنفسی خود را تقویت کنید.

11-بروز جوش بر روی سینه و گردن:

زمانی که بر روی گردن و یا سینه ی خود جوش می زنید یعنی استرس و یا عفونت در بدن شما وجود دارد و بدن شما در حال مبارزه با عفونت می باشد سعی کنید از غذاهای سرشار از ویتامین سی استفاده کنید و حتما روزانه ورزش انجام دهید.

لینک خرید محصولات کنترل کننده جوش و چربی پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *