آموزش یوگا صورت

آموزش یوگا صورت

آموزش یوگا صورت

شاید شما هم مطالبی در مورد اثرات معجزه آسای یوگا صورت در زیبایی شنیده باشید. در این ورزش ظریف تمرینات یوگا مختص عضلات صورت ارائه می شود تا به کمک آن عضلات و ماهیچه های صورت ظاهری محکم و سفت پیدا کنند. بانو فومیکو تاکاتسو مبتکر یوگای صورت اعتقاد دارد که با صرف چند دقیقه حرکات کششی عضلات در روز می توان از افتادگی صورت پیشگیری کرد.

                                                                                             یوگا صورت

برای شروع تمرینهای روزانه و اینکه اطمینان یابیم از چند دقیقه تمرین بیشترین بهره را برده ایم، با چهار ورزش ابتدایی شروع می کنیم. این تمرینها موجب صاف و یکدست شدن صورت و از بین رفتن خطوط، رفع افتادگی پلکها، سفت شدن پوست صورت و گردن، فرم گرفتن گونه ها و.. می شود.

از بین بردن خطوط ایجاد شده روی پیشانی(Forehead Smoother)

در تمرینات یوگا صورت برای جلوگیری از چین و چروک و آرامش بخشی به عضلات پیشانی از روشهای فشار درمانی که مشابه با روش طب سوزنی است استفاده می شود، با این تفاوت که در این روش به جای سوزن از فشار سر انگشت ها استفاده می شود که باعث از بین رفتن تنش پوست خواهد شد.

مراحل انجام یوگا صورت

 • دستان خود را مشت کنید. بند انگشت میانی و انگشت اشاره را در مرکز پیشانی ثابت کرده و فشار دهید
 • به فشار وارد کردن ادامه دهید و همزمان با این حرکت دست هایتان را با آرامی به دو سمت بکشید
 • در نهایت به آرامی بند انگشت هایتان را روی شقیقه ها کشیده و ماساژ دهید
 • این تمرین را 4 بار دیگر ادامه دهید

حرکات بعدی برای رفع چین و چروک پیشانی در یوگا صورت به این صورت است که نوک دو انگشت را روی قسمت دو سوم پایانی ابرو می گذارید. در این ناحیه دستها با فشاری ملایم به سمت بالا هدایت می شود. این حرکت را دو بار به آرامی انجام دهید. در مراحل یوگا صورت باید تصور کنید که پیشانی شما مانند یک شیشه شکننده است و در حین کار باید فشارهای آرامی به آن وارد کنید.

حالا نوبت می رسد به موثرترین حرکت که نیاز به تمرکز بالایی دارد. چشمان تان را ببندید با تغییر حالت چهره، چشم ها را به سمت داخل فشار دهید. در این مرحله دقت کنید که نباید چین و چروکی در پیشانی ایجاد شود. بین 5 تا 10 ثانیه در این حالت بمانید. در یوگا صورت از حرکات کششی مختلف برای تقویت عضلات صورت استفاده می شود و باعث می شود که عضلاتی که کمتر حرکت می کنند بیشتر به کار گرفته شده و استحکام و سفتی پیدا کنند.

مانند حرکتی موسوم به حرکت شیر که در آن باید کشش همه جانبه ای در صورت ایجاد شود. زبانتان را تا حد ممکن بیرون بیاورید، در این حالت با باز شدن دهان و گشاد شدن چشمها عضلات صورت به طور کامل از تنش ها تخلیه می شود.

تمریناتی برای سفت کردن پوست گردن

این روش یوگا صورت که به (neck lift) معروف است از آویزان و شل شدن پوست گردن جلوگیری کرده و باعث حفظ قوام و سفتی گردن و رفع غبغب می شود.

 • تا جایی که امکان دارد لب هایتان را به یک سمت بکشید و جمع کنید ( این حالت باید تا حدی ادامه پیدا کند که در گونه ها احساس کشش داشته باشید)
 • سرتان را به همان سمتی که کشش ایجاد کرده اید بچرخانید و همزمان با آن سر را به زاویه 45 درجه بالا برده تا در ناحیه گردن احساس کشش ایجاد شود.
 • چند ثانیه در این حالت باقی بمانید
 • این حرکت را در جهت مخالف مجددا تکرار کنید

سفت کردن پوست صورت (face lift)

حرکات این بخش یوگا صورت باعث صاف شدن خطوط خنده و رفع افتادگی پلکها و گونه ها می شود.

 • کف دست هایتان را روی شقیقه ها بگذارید
 • حالا دست ها را به سمت بالا و با کششی به سمت عقب فشار دهید تا دو سمت صورت به بالا کشیده شود
 • همزمان دهان را باز کرده و آن را به شکل O در بیاورید. فک تان را به سمت پایین کشیده و کل صورت را تا حد ممکن بلند و کشیده کنید
 • 5 ثانیه این حالت را حفظ کنید سپس دو بار دیگر این تمرین را تکرار کنید

از بین بردن افتادگی پلکها (Eye Lift)

این تمرینات در یوگا صورت شلی و افتادگی پلکها را که به دلیل افزایش سن یا عدم مراقبت در برابر عوامل محیطی ایجاد شده است را از بین برده و خطوط خنده را رفع می کند.

                                                                                            یوگا صورت

مراحل انجام تمرین

 • شانه ها را پایین بیاورید سپس یکی از دست ها را مستقیم بالا ببرید و آن را روی سرتان قرار دهید و در ادامه نوک انگشتان را روی شقیقه قرار دهید.
 • با نوک انگشتان تان به ناحیه مورد نظر فشار وارد کنید و صورت را به سمت بالا و پایین بکشید. در این مرحله سرتان را به سمت شانه تان خم کنید.
 • به آرامی از راه دهان نفس بکشید و در همین حالت اندکی بمانید
 • حالا برای اینکه این تمرین را یک سطح بالاتر ببریم دست دیگرتان را با زاویه 45 درجه بالا ببرید و همزمان با عمل بازدم زبان را به سمت زمین به پایین بکشید
 • همین حرکات را در سمت دیگر تکرار کنید

در تمریناتی یوگا صورت که برای از بین بردن افتادگی پلکها انجام می دهید محل قرارگیری انگشتان خیلی مهم است. بنابراین برای اطمینان یافتن از اینکه تمرین را درست انجام می دهید بهتر است آن را جلوی آینه انجام دهید. در این تمرین انگشت دوم باید در قسمت بیرونی ابرو قرار بگیرد و انگشت سوم هم روی شقیقه باشد. هنگامی که این تمرینات را انجام می دهید باید محل قرار گرفتن انگشتان حفظ شود.

انواع حرکات یوگا صورت سالهاست که توسط شرقی ها انجام می شود و شاید یکی از رازهای اصلی زیبایی و سلامت پوست در آنها باشد. با حرکات دقیق که در یوگا صورت انجام می شود می توانید برای همیشه از خط و چروکهای ریز پوست خلاص شوید. این ورزش بهترین شیوه برای متعادل کردن پوست و از بین بردن تنش ها و استرس های پوستی و احیا آن است.

در این تمرینات برای اینکه حرکات را به درستی انجام دهید باید جلوی آینه بایستید تا محل قرارگیری انگشتان درست باشد. حرکات باید با ملایمت و با فشار مناسب انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *